szybki rozwód

Szybki Rozwód - Czy jest Możliwy?

Stało się. Jesteś pewien, że to już koniec. Podjąłeś ostateczną decyzję. Chcesz się rozwieść. W natłoku myśli pojawiają się pytania: czy szybki rozwód jest możliwy, jak napisać pozew rozwodowy, gdzie szukać pomocy ? Jeżeli Twoje małżeństwo tak naprawdę już dawno nie istnieje, masz szansę, że Twoja sprawa nie potrwa długo. 

Rozwód na Pierwszej Rozprawie

Po pierwsze musisz pamiętać, że dobrze napisany pozew rozwodowy może znacznie przyśpieszyć postępowanie w sądzie. Nie ma jednego wzoru czy formularza, który wypełniasz. Pozew powinieneś napisać sam, wykazując, że od dawna nie łączą Cię ze współmałżonkiem żadne więzi. Co to oznacza? Oznacza to, że nie ma między wami żadnych uczuć, nie łączy was więź fizyczna, a każde z was żyje na własną rękę. Jeżeli chcesz udowadniać, że winę za rozkład w pożyciu ponosi współmałżonek, musisz wiedzieć, że nie przyśpieszy to Twojej sprawy. Sąd bowiem w takim wypadku musi dokładnie zbadać czy Twoje twierdzenia są prawdziwe i jakie stanowisko prezentuje w tym zakresie współmałżonek. Może się zdarzyć, że Twój mąż lub żona nie uznają swojej winy albo będą twierdzić, że to Ty jesteś winny całej sytuacji. Zazwyczaj długie postępowanie dowodowe w zakresie ustalenia kto ponosi winę za rozkład w pożyciu, znacznie opóźni Twoje starania w uzyskaniu szybkiego rozwodu. 

A co, jeżeli wspólnie ustalicie, że chcecie się rozwieść za porozumieniem stron czyli bez ustalania kto zawinił w rozkładzie pożycia ale nie możecie dojść do porozumienia w zakresie podziału waszego wspólnego majątku ? W takim wypadku lepiej jest, aby sprawy podziału majątku pozostawić na później. Podział majątku możecie bowiem przeprowadzić już po uzyskaniu rozwodu, w odrębnym postępowaniu. Jakikolwiek spór odnośnie majątku wyłącza możliwość jego podziału przed sądem rozwodowym. Opóźni to też Twoje starania w uzyskaniu rozwodu. Kolejnym elementem, który może Ci pomóc w szybkim zakończeniu sprawy jest właściwe opłacenie pozwu, który składasz. Obecnie opłata sądowa wynosi 600 zł. Opłatę tę powinieneś uiścić na numer konta bankowego, który widnieje na stronie internetowej właściwego sądu. Pamiętaj, aby potwierdzenie dokonanej opłaty załączyć do Twojego pozwu rozwodowego. Jeżeli Twoja sytuacja finansowa jest trudna, oczywiście możesz ubiegać się o zwolnienie od kosztów sądowych, jednakże wniosek taki opóźni rozpoznanie Twojej sprawy. Po spełnieniu wszystkich formalnych przesłanek, pozostaje czekać na wyznaczenie przez sąd pierwszej rozprawy. 

Kancelaria Adwokacka Jasło

szybki rozwód jasłoPamiętaj, jeżeli chcesz szybko się rozwieść, jeżeli zastanawiasz się czy szybki rozwód jest możliwy, nie wiesz czy sobie poradzisz, czy dobrze napiszesz pozew, czy znajdziesz właściwy sąd i zawrzesz w piśmie wszystko co powinno się w nim znaleźć, zawsze możesz skorzystać z pomocy profesjonalisty – adwokata, który weźmie na siebie ciężar właściwego przygotowania sprawy. Ty w tym czasie będziesz mógł pomyśleć o tym jak ma wyglądać Twoja przyszłość po… szybkim rozwodzie i jak ułożyć swoją rzeczywistość na nowo.

Sprawy Rozwodowe Jasło